558 341 586
603 825 226
ic@gotic.cz


Provozní doba IC:
Po-Pá8:00 - 16:00Celý rok
So8:30 - 14:30Červenec - Srpen
So, svátky8:30 - 12:30Září - Říjen a Březen - Červen
Ne, svátky8:30 - 12:30Červenec - Srpen
So, Ne, svátkyZAVŘENOListopad - Únor
  • Gorolské turistické informační centrum
    Gorolské turistické informační centrum

    Srdečně zveme na tzv. „gorolské dny“, během kterých si můžete vyzkoušet některé z původních řemesel, dovědět se zajímavosti o výrobě regionálních produktů a seznámit se s gorolskými zvyky.

  • Mosty u Jablunkova
    Mosty u Jablunkova

    Mosty u Jablunkova najdete lehce – leží v nejvýchodnější části České republiky, v Moravskoslezském kraji, na trojmezí tří států – Česka, Polska a Slovenska. Jejich rozloha, kde žije přibližně 4.000 obyvatel, dosahuje 34 km2, celková délka obce je 8 km.

  • Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”
    Turistický výšlap aneb „Z chaty na chatu”

    Blízké okolí Mostů u Jablunkova vyniká velkou koncentrací turistických chat. Najdete jich zde pět:

    Gírová - 4 km
    Kamenná chata - 6 km
    Severka - 5 km
    Skalka - 4 km
    Studeničný - 5 km
     
  • Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky
    Výlet za historií a světovou raritou: Šance a Megoňky

    Vydejte se na výlet kolem česko-slovenské hranice a prohlédněte si zbytky starého opevnění Šance a najděte v kamenolomu Megoňky záhadné kamenné koule (gule).

  • Gorolszusem nad Mosty
    Gorolszusem nad Mosty

    Krásná příroda, kulinářské speciality místní kuchyně a aktivní odpočinek s celou rodinou. Sen nebo skutečnost? Navštivte Ski areál Mosty s celoročním provozem a najdete zde náročné atrakce s pořádnou dávkou adrenalinu i příjemnou zábavu.

  • Dovolená na kole
    Dovolená na kole

    Hornaté okolí Mostů u Jablunkova nabízí ideální podmínky pro výlety na trekingových a především na horských kolech. Nachází se zde síť značených cyklotras vedoucích až na vrcholky hor s chatami s dobrým občerstvením.

Vydejte se na BC lyžích po státní hranici!

Vstup do prostoru Schengenu 21. prosinec 2007 nadobro změnil turistiku v Beskydech. Cestou, polem, lesem lze nyní procházet ze strany na stranu. Zmizely tabule se zákazy a nápisy: „Pozor státní hranice“ a zůstaly jen bílo-červené hraniční kameny. A co je hlavní: turista, cyklista či běžkař se může volně pohybovat. Využijme toho k atraktivnímu výletu na BC lyžích po státní hranici.

Díky povinnosti udržovat státní hranici nezalesněnou, najdou tady příznivci putování volnou přírodou ideální terény. Aniž by se museli prodírat houštím, vychutnají si zajímavé sjezdy a místy i náročnější stoupání. Nalepení stoupácích pásů se zde vybízí, stejně jako ocelové hrany při sjezdech. Takové hřebenovky znají i skalní běžkaři, nicméně na backcountry lyžích je to větší požitek. Pro BC výlety doporučujeme využívat turistické značky, romantikům pak striktní držení se státní hranice. Výlet tak určitě dostane jiný rozměr a o dobrodružství bude postaráno!

NÁŠ TIP: málo běžecky využívaná hřebenovka Těšínských Beskyd

Hraniční hřebenovka Těšínskými Beskydami přes Čantoryji, Sošov, Stožek, Bukovec, Trojmezí, Gírovou, Mosty u Jablunkova na Velký a Malý Polom má délku 68 km. Nástupním místem je zelená značka u vlakové zastávky ve Vendryni, která nás zavede až k hranici s Polskem „Pod Malým Ostrým“. Tady se ještě značka hranice moc nedrží, ale v úseku od Velké Čantoryje po Velký Stožek ji neopustí. Pak se na česko-polskou hranici se vrátí až na Hrčavě, po té, co klesla z hřebene do Bukovce, opět vystoupala přes Komorovský grůň. Na Trojmezí se setkává i se slovenskou hranicí, především aby navnadila na další putování, tentokrát Moravskoslezskými Beskydami po česko-slovenské hranici. Abychom se ale na slovenskou hranici opět dostali, musíme se nejdříve vrátit z Hrčavy přes Gírovou a Studeničné do Mostů u Jablunkova a od nádraží zpátky na hřeben přes Skalku po červené značce. Na slovenskou hranici narazí až na Velkém Polomu, téměř stále ji sleduje. Úsek na Malý Polom přes Muřínkový vrch býval kdysi velmi frekventovaný, dnes s nástupem upravovaných běžeckých tras ho vyhledává méně turistů. Opakem je ale úsek Malého Polomu na Bílý Kříž. Ale to už nejsou Těšínské Beskydy, takže na Malém Polomu stáčíme směrem k Horní Lomné. Buď můžeme sjíždět přímo po modré značce nebo pokud ještě máme zásobu sil, je možné pokračovat přes Slavíč na Kamenitý a pak do Lomné. Trasu je možné různě kombinovat, zkracovat či prodlužovat. Vřele doporučujeme naplánovat si výlet jako dvou nebo třídenní a využít pohostinnosti turistických chat na trase.

Fotogalerie

Neznáme se? Poznejme se!
Dny s řemeslem v dřevěnce
Prázdninové čtvrtky v dřevěnce
home photo other en
Více fotografií